Gosset Grand Blanc de Noirs Extra Brut 75cl

Gosset Grand Blanc de Noirs Extra Brut 75cl

Prantsusmaa

Champagne

Champagne Gosset S.A.

75cl

3353210058581

12.0%

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Valge

Kuiv

Kergelt täidlane

8 - 10 °C

Iseloomustus

See parimatelt Champagne piirkonna Pinot Noir viinamarja kasvualadelt pärit madala jääksuhkru (5g/L) tasemega on tõeline grand šampanja, mis on pudelis jõudu, finessi ja elegantsi kogunud minimaalselt 9 aastat. Aroomis on kenas harmoonia valged troopilised luuviljad ja ahjusoojad küpsetised, sekka mesikärge ja karammelliseeritud tsitruseid. Maitsetes on varjatud komplekssuse taga välja joonistunud särtsakas värskus, soolakas mineraalsus ja noobel marjasus, mis peene ja lõputult kestva mullikee saatel suus ilutulestiku püsti paneb.


Tarbimissoovitus

Serveeri veiniklaasist või suurest prestige šampanjapokaalist. Vot see on tähistamise jook. Ja kui juba, siis kõrvale õrnalt grillitud homaar või langustiin kergelt magusvürtsikas kastmes seesamiseemnetega, pärlkana või maitseküllase kreemja tekstuuriga kitsejuustuga. Santé!

Aperitiiv
Mereannid

Lisainfo

Pierre Gosset alustas enda poolt kasvatatud viinamarjadest veini tootmist aastal 1584. Vaid väheste veinide osaks sai privileeg olla valitud Prantsuse kuningate pidulauale – üheks neist said ka Gosset veinid Aÿ linna ääremaadelt. Valdavalt Pinot Noir ja Chardonnay sortidest champagne valmistamine sai Gosset keldrites hoo sisse 18. sajandil ning sellest ajast saati on Champagne Gosset visiitkaardiks hoolikalt järgitud veinifilosoofia, veini loomulikku värskust ja pehmust rõhutav stiil ning ajastutruu pakend.

Tootja koduleht: http://www.champagne-gosset.com/

Kogus kastis: 6